Alan Adler isimli Amerikan oyuncak tasarımcısı tarafından 2005 yılında dizayn edilen aeropress, özel bir kahve demleme aparatı kullanılarak kahvenin kısmen manuel olarak hazırlanmasını sağlıyor.

aeropress, ayro press, kahve demleme

Silindirik bir hazneden ve şırıngaya benzeyen hava geçirmez silikon contalı bir pistondan oluşan bu aparat, diğer demleme yöntemlerinden farklı olarak kahvenizi basınç altında demlemenizi sağlıyor.

aeropress, ayro press, kahve demleme

Öğütülmüş kahve çekirdekleri ve su aeropress içinde demleniyor. Ardından kahve-su karışımı, hazneden pistona basılarak filtreden geçiriliyor.

aeropress, ayro press, kahve demleme

Yüksek derişimde kahve demleme kapasitesine sahip olan aeropress aynı zamanda soğuk demleme kahve yapmak için de kullanılabiliyor.

aeropress, ayro press, kahve demleme

Aeropress, espresso benzeri bir lezzet elde edilmesini sağlayan ve gittiğiniz her yerde aynı hazzı yakalayabilmenizi amaçlıyor. Kahveyle ilgili diğer içeriklerimize de göz atmak isterseniz buyurun:

Keyifli ve sağlıklı günler diliyorum.

538 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir