Hastalıkları önlemek ve tedavi etmek amacıyla kullan bitkiler, yüksek ateşin düşürülmesinde de etkili olabiliyor. Gelin ateş düşürücü besinlere birlikte bakalım.

hastalanan çocuk, kız çocuğu, soğuk algınlığı, ateş, üşütme

Vücut sıcaklığının 37,2-38,3°C aralığının üzerinde olmasını ifade eden ateş, besin zehirlenmelerinin, enfeksiyon hastalıklarının ve sıcak çarpmasının belirtisi olabiliyor.

çilek, meyve, yıkama

Ateş düşürücü etkinliğe sahip besinler nelerdir?

Bu besinler içerebildikleri C vitamini, antosiyanin, flavanol ve kateşin gibi antioksidan bileşenler sayesinde iltihaplanmayı azaltarak¹ ateş düşürücü etkinlik gösteriyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Devam eden yüksek ateş durumunda acil servise başvurun. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

¹healthline.com/nutrition/13-anti-inflammatory-foods
411 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir