Benim bedenim, benim kararım! sloganı bedensel özerkliği vurgulamak ve kürtaj tartışmalarına cevap vermek için feministler tarafından kullanılıyor.

benim bedenim benim kararım, slogan, feminizm, kadın hakları

dogrulukpayi.com

Feministler cinsellik, üreme ve evlilik gibi konularda kadınların kendi kaderlerini tayin etme ve kendi kararlarını verme hakları olduğunu savunuyor. Bu konulara dikkat çekmeye çalışan feministler için benim bedenim, benim kararım! öne çıkan sloganlardan oluyor.

benim bedenim benim kararım, slogan, feminizm, kadın hakları, kadın, çiçek, umut, mutlu

Kadınlarla ilgili politik tartışmalarda ve gösterilerde sıkça dile getirilen bu slogan kürtaj yasakları, zorunlu kürtaj, şiddet, kıyafet özgürlüğü, kadın sünneti vb. konuların odak noktasında yer alıyor.

benim bedenim benim kararım, slogan, feminizm, kadın hakları, gösteri, yürüyüş

Benim bedenim, benim kararım! sloganı kadınların kendi bedenlerine dair özerkliğe sahip olduklarını, bedenlerine başka birinin müdahale edemeyeceğini ve bedenleriyle ilgili kararları kendileri verebileceğini vurguluyor.

541 kez okundu

Uzman Psikolog Cenk Umur

2013 yılında Hacettepe Üniversitesi Psikoloji Bölümünden mezun olan Cenk Umur, Eskişehir İl Sağlık Müdürlüğü'nde görev yapıyor. Psikolog Cenk Umur, doktora eğitimine Anadolu Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir