Oda sıcaklığında katı halde bulunmaları ile bilinen doymuş yağ asitleri hem bitkisel hem de hayvansal kaynaklı besinlerde bulunabiliyor.

Kırmızı et, et, kesme kağıdı

Hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri

Kırmızı et, sakatat, hindi eti, tavuk eti, tereyağı, süt, peynir, yumurta, kaymak ve krema, hayvansal kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri içeriyor. Kan kolesterol düzeyini artırması nedeniyle hayvansal kaynaklı doymuş yağ asitlerini uzman diyetisyen danışmanlığında kullanmanızı öneriyorum.

tavuk, hindi, kanatlı eti, beyaz et, limon, biber, önü, sporcu menü

Bitkisel kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri

Hindistan cevizi, kakao yağı, hurma yağı, margarin ve palm yağı bitkisel kaynaklı besinlerden sağlanan doymuş yağ asitleri içeriyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Doymuş yağlar hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

1.376 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. Şenol YILDIZ, Eskişehir Gündem Gazetesi'nde ve LabMedya Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.