Eliquis, etkin maddesi apiksaban olan film tablet formunda antikoagülan bir ilaçtır.

  • Kullanım amacı: Yetişkinlerde kalça veya diz protez ameliyatları sonrasında kan pıhtısı oluşumunu engellemeye yardım ediyor.
  • Besin etkileşimleri: Alkol ile birlikte almayın. Alkol bu ilacın etkisini artırabiliyor. Bu ilacı sarı kantaron takviyesi ile birlikte kullanmayın.
  • Yemekle birlikte kullanımı: Aç ya da tok kullanılabiliyor.

Eğer Eliquis kullanıyorsanız tekrar okumaya ihtiyaç duyabileceğinizden prospektüsü saklayın. Eliquis kişisel olarak size reçete edilmiştir bu nedenle ilacı başkalarıyla paylaşmayın. Eliquis için önerilen dozu değiştirmeden kullanın. Eliquis ve diğer tüm ilaçlara ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve eczacınızla görüşün. Sağlıkla kalın.

1.035 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir