Eliquis, etkin maddesi apiksaban olan film tablet formunda antikoagülan bir ilaçtır.

  • Kullanım amacı: Yetişkinlerde kalça veya diz protez ameliyatları sonrasında kan pıhtısı oluşumunu engellemeye yardım ediyor.
  • Besin etkileşimleri: Alkol ile birlikte almayın. Alkol bu ilacın etkisini artırabiliyor. Bu ilacı sarı kantaron takviyesi ile birlikte kullanmayın.
  • Yemekle birlikte kullanımı: Aç ya da tok kullanılabiliyor.

Eğer Eliquis kullanıyorsanız tekrar okumaya ihtiyaç duyabileceğinizden prospektüsü saklayın. Eliquis kişisel olarak size reçete edilmiştir bu nedenle ilacı başkalarıyla paylaşmayın. Eliquis için önerilen dozu değiştirmeden kullanın. Eliquis ve diğer tüm ilaçlara ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve eczacınızla görüşün. Sağlıkla kalın.

342 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x