Diyabette insülin tedavisi, diyet ve oral antidiyabetik ilaç (OAD) kombinasyonlarıyla hedeflenen glisemik kontrolün sağlanamadığı, akut ve kronik komplikasyonların geliştiği, gebelik, cerrahi ve şiddetli hiperglisemi gibi durumlarda ve tüm tip 1 diyabetli hastalarda uygulanıyor.

İnsülin isimleri ve etki süreleri

Diyabetle yaşayan bireyler besin tüketim miktarlarına saatlerine, egzersizlerin zamanına ve yoğunluklarına göre insülin dozlarını düzenleyebilmeleri gerekiyor.

Eskişehir Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Konuya ilişkin geniş bilgi için diyabet ekibinizde yer alan hekiminizle, uzman diyetisyeninizle ve hemşirenizle görüşün. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

¹eczaakademi.org/images/upld2/ecza_akademi/makale/20110325013554diabet_mellitusta_insulin_tedavisi.pdf
2.505 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir