Sağlıklı hücreler ihtiyaç doğrultusunda ve kontrollü bir şekilde bölünerek çoğalıyor. Görevlerini tamamladıklarında ise yine planlı ve kontrollü olarak kendilerini yok ediyor.

araştırma, genetik, kalıtım, laboratuvar, üniversite, akademisyen

Hücrelerin çoğalırken bazı genler değişime uğradığında bu hücreler sıra dışı biçimde büyüyebiliyor. Kanser bazı sebeplerle değişime uğrayan hücrelerin kontrolsüz biçimde çoğalarak büyümelerinin bir sonucu olarak oluşuyor.

yemek fotoğrafçılığı, kumaş, meyveler, sebzeler, diyet, sağlıklı beslenme

Kanserler, kötü huylu tümörler olarak da isimlendiriliyor. Her bireyin vücudunda doğduğu andan itibaren kanser yapıcı genler bulunuyor. Bağışıklık sistemi bu genlerin hastalık yapma potansiyelini azaltıyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Sağlıksız beslenme, obezite, hareketsiz yaşam ve sigara kullanımı kanser hastalığının oluşması için uygun ortam hazırlıyor. Siz de diyetisyen denetiminde yeterli ve dengeli beslenme eğitimi alarak hastalık riskinizi azaltabilirsiniz. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıkla kalın.

1.341 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir