İnsan harcadığı tüm kaynakları geri kazanabilirken zamanı geri getiremez! Zamanın daha da değer kazandığı günümüzde temel bir gereksinim olan yemek hazırlamak ve tüketmek için bile vakit konusunda sorunlar yaşanıyor. Sağlıklı ve lezzetli aynı zamanda 10 dakikada hazırlayabileceğiniz kakaolu kek tarif için hazır mısınız?

10 dakikada kakaolu kek tarifi ön bilgileri

  • Ön hazırlık: Gerektirmiyor
  • Porsiyon ölçüsü: 8 kişilik/öğünlük
  • Hazırlama süresi: 2 dakika
  • Pişirme süresi: 8 dakika

kakaolu kek

10 dakikada kakaolu kek tarifi için gereken besinler ve miktarları

basit 10 dakikada kek tarifi

3 adımda sağlıklı ve pratik kakaolu kek tarifi!

  1. Tüm besinleri etkili biçimde karıştırın.
  2. Karışımı yağlanmış borcam tepsiye dökün.
  3. Mikrodalga fırını 8-10 dakikaya ayarlayarak tepsiyi yerleştirin.

Soğuduktan sonra 8 eşit dilim hâlinde servis edin.

basit 10 dakikada kek tarifi

10 dakikada kakaolu kek kimler için uygun?

Ek besin alımına başlamış, alerjisi olmayan bebekler, büyüme ve gelişme dönemindeki çocuklar, obezitesi bulunmayan gençler, gebe ve emzikliler, kronik hastalığı bulunmayan yetişkinler, sporcular ve kronik hastalığı bulunmayıp kilo almak isteyen yetişkinler kakaolu kek tüketebilir.

basit 10 dakikada kek tarifi

10 dakikada kakaolu kek tarifini beslenme programınıza nasıl ekleyebilirsiniz?

Kekin tamamını 8 eşit parçaya bölerek bir dilim elde edersiniz. Bir dilim keki yarım su bardağı süt veya kefir ile birlikte uzman diyetisyeninizin önerdiği ara öğün yerine haftanın 1-2 günü kullanabilirsiniz.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Tarifin içinde yer alan besinlere karşı alerjiniz varsa kakaolu kek tüketmeyin. Kronik hastalığınız varsa uzman diyetisyeninize danıştıktan sonra kakaolu kek yiyebilirsiniz. Tarifi denemeniz ve yorum yapmanız denemek isteyen diğer kişilere ışık tutabilir. Kakaolu kek size şimdiden sağlık ve afiyet getirsin.

3.054 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir