Kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH), zararlı partiküllere ve gazlara maruziyet sonucu hava yollarında ve alveollerde gelişen anomalilere bağlı solunumsal semptomlar ve hava akımı kısıtlanması ile meydana geliyor.

astım ilacı, akciğer, hap

Sık görülen, önlenebilen ve tedavi edilebilen bir hastalık olan KOAH’ta en yaygın görülen risk faktörünün sigara dumanı olduğu belirtiliyor.

Sigarayı bırakmak istiyorum, cenk umur, ücretsiz ekitap oku

KOAH hastalarının %25’i kalp hastalıkları, %30’u ise akciğer kanseri nedeniyle kaybediliyor. Bu nedenle KOAH tanısının erken konulması gerekiyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

1.722 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir