Uzun süre devam eden, bazen yaşam boyu düzelmeyen ve radikal tedavi seçenekleri çoğunlukla sınırlı olan hastalıklara kronik hastalık adı veriliyor. Bu hastalıklara bazen müzmin rahatsızlık veya süreğen hastalıklar da deniyor.

hasta, hastalık, kadın, hastane, hekim, beyaz önlük, dosya, yatış, klinik-2

Kronik hastalıklar neler?

Kronik hastalıkların gelişiminde beslenmenin büyük bir etkisi bulunuyor. Bununla birlikte beslenme tedavisi, kronik hastalıklar ortaya çıktıktan sonra uygulanan medikal veya cerrahi tedaviyi destekleyerek komplikasyonların önlenmesini ve hastalık yükünün hafiflemesini sağlıyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Kronik hastalıklarda beslenme tedavileri ve diyet yaklaşımlarına yönelik geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

2.161 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir