Marul geniş ve yeşil yapraklara sahip bir ılıman iklim sebzesidir.

marul, kıvırcık, yeşillik

Ülkemizde yalnızca yaprakları çiğ olarak salatalara eklenen marul, Çin’de hem köküyle hem de yapraklarıyla birlikte pişirilerek tüketiliyor.

Et, salata, domates, öğün, marul, yeşillik

Marul potasyum, magnezyum, A, C, B1, K vitamini bakımından zengin olduğu biliniyor.

Diyetinizde bitkilere yer açın Şenol Yıldız

Kan sulandırıcı ilaç kullanan bireylerin diyetlerinden yüksek K vitamini içeriği nedeniyle marulu çıkarmaları gerekiyor.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Obezite ile yaşayan ya da ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireylerin  içinde marulun da yer aldığı salatalara öğle ya da akşam yemeklerinde mutlaka yer vermelerini öneriyorum. Konu hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

1.076 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. Şenol YILDIZ, Eskişehir Gündem Gazetesi'nde ve LabMedya Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir