Obezitenin tedavisinde yıllardır uygulanan bir yöntem olan obezite cerrahisi, son 20 yıldır laparoskopik (kapalı) olarak yapılıyor.

obezite cerrahisi, bariatrik ameliyatı

Her cerrahi girişimde olduğu gibi obezite cerrahisinde de birtakım riskler bulunuyor. Bu riskler bariyatrik cerrahların uzmanlığı sayesinde bertaraf edilebiliyor.

obezite cerrahisi, bariatrik ameliyat

Kaçaklar, obezite cerrahisinde en sık rastlanan komplikasyonları oluşturuyor. Bu komplikasyonların görülme oranının ‰1’den (binde birden) daha az olduğu bildiriliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için cerrahınızla görüşün.

1.037 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir