Ozon tedavisi (ozon terapi), üç adet oksijen atomunun birleşmesiyle oluşan ve ozon ismi verilen molekülün sağaltım amacıyla kullanıldığı geleneksel ve tamamlayıcı tedavi biçimini ifade ediyor.

fda, amerikan gıda ve ilaç dairesi, american food and drug administration

Ozonun tıpta kullanımı bazen önerilmiş bazen yasaklanmıştır. Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi ozonun toksik bir gaz olduğunu, tedavi edici ve hastalıklardan koruyucu hiçbir etkinliğinin bulunmadığını bildiriyor.

sedye, kadın fizyoterapist, kadın danışan, fizyoterapi seansı

Türkiye’de 27 Ekim 2014 tarihli ve 29158 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan Geleneksel ve Tamamlayıcı Tıp Uygulamaları yönetmeliği ile ozonun tıpta kullanımı yasallaşmıştır. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

1.304 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir