Mevcut hastalığı tedavi etmeden bu hastalığa ilişkin belirtileri ve bulguları (etiyoloji) ortadan kaldırmaya semptomatik tedavi ismi veriliyor.

laboratuvar sonucu, kadın doktor, hekim, kan, tetkik, analiz

Modern tıp, yaşam kalitesinin iyileştirilmesi adına belirti ve bulguların azaltılmasını hedefliyor. Etiyolojisi bilinen hastalıklar için özellikli tedaviler uygulanıyorken aynı zamanda semptomatik tedavi gözden geçiriliyor.

Diz, sedye, hastane, hasta, doktor, bacak uzatma, kot ceket, beyaz önlük, hasta değerlendirme

Hastalığın tedavi edilebilecek nedenlerini maskeleyebilmesi ve tedavinin gecikmesine neden olabilmesi nedenleriyle semptomatik tedavi bazen riskli olabiliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

1.328 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir