Çeşitli ruhsal hastalıklardan oluşan bir grubu kapsayan somatoform bozukluklar, belirsiz bedensel rahatsızlıkları ifade ediyor.

düşünce, otomatik düşünce, biliş, zihin, kafa karışıklığı, bulanık zihin, depresyon, kadın

Burada sözü edilen belirsizlik kavramı, tıbbi muayeneye sonucu mevcut rahatsızlığı açıklayabilecek herhangi bir bedensel sebebe rastlanılmamış olunmasını ifade ediyor.

geriatri, kadın, ağrı, acı, sırt tutulması, kulunç, fibromiyalji

Sırt, karın, baş veya eklemler gibi çeşitli uzuvlarda ağrıların yanı sıra solunum güçlüğü, baş dönmesi, kalp rahatsızlıkları, mide bulantısı, karın ağrısı ve şişkinlik görülebiliyor.

terapi, psikoterapi, psikolog, act,bdt

Çoğu birey zaman zaman belirsiz bedensel rahatsızlıklar yaşayabiliyor. Eğer bunlar uzun süredir devam ediyorsa size bariz bir şekilde acı veriyorsa ve günlük yaşamınızı olumsuz etkiliyorsa bu durumda bir hekimle ya da psikologla görüşmelisiniz. Sağlıklı ve keyifli günler dileriz.

529 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir