Süt kefirinden farklı olarak süt içermeyen su kefiri, laktoz intoleransı bulunan ya da vegan yaşayan bireyler tarafından sıklıkla kullanılıyor. Danışanlarımın benden istedikleri su kefiri tarifini paylaşıyorum:

cam, su kefiri, laktozsuz kefir, vegan kefir, kafkas içeceği, meksika içeceği, sağlıklı içecekler

Su kefiri malzemeleri

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Su kefiri tarifi

  1. Bir adet büyük boy cam kavanoz alın.
  2. Kavanoza şekeri, kefir tanelerini ve kuru meyveyi ekleyin.
  3. Ilık suyu kavanoza doldurun ve kapağı sıkıca kapatın. Kavanozun hava ile temas etmemesi çok önemli bu nedenle kavanozu streç filmle kaplayabilirsiniz.

Tarifi 24 saat süresince oda sıcaklığında ve karanlık bir yerde saklayın. İçeriği hafifçe çalkalayın. Arkasından 12-24 saat daha bekleyin. Süre sonunda içeriği süzün, buz dolabında soğuttuktan sonra afiyetle tüketebilirsiniz.

567 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir. Şenol YILDIZ, Eskişehir Gündem Gazetesi'nde ve LabMedya Dergisi'nde yazarlık yapmaktadır.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x