Tenoretic, etkin maddesi atenolol ve klortalidon olan film tablet formunda bir antihipertansif (beta-bloker ve diüretik) ilaçtır.

  • Kullanım amacı: Hipertansiyon
  • Besin etkileşimleri: Alkol ile birlikte almayın.
  • Yemekle birlikte kullanımı: Aç ya da tok kullanımına yönelik bilgi bulunmuyor. Uzun süren açlık sonrasında kullanılmamalıdır.

Eğer Tenoretic kullanıyorsanız tekrar okumaya ihtiyaç duyabileceğinizden prospektüsü saklayın. Tenoretic kişisel olarak size reçete edilmiştir bu nedenle ilacı başkalarıyla paylaşmayın. Tenoretic için önerilen dozu değiştirmeden kullanın. Tenoretic ve diğer tüm ilaçlara ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve eczacınızla görüşün. Sağlıkla kalın.

278 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x