Sıklıkla kurdeşen adıyla kullanılan ürtiker, ciltte ani olarak gelişen kabarma, kızarma ve kaşıntılara neden olan bir deri hastalığı olarak tanımlanıyor.

ürtiker, kurdeşen, hives

Besin veya ilaç alerjisi, otoimmün hastalıklar, viral enfeksiyonlar, stres, soğuk havaya veya güneşe aniden ve doğrudan maruziyet, ürtikere neden olabiliyor.

kabuklu fıstık, kabuksuz fıstık, yer fıstığı

Ürtikeriniz olduğundan şüpheleniyorsanız yer fıstığı, kabuklu su ürünleri ve yumurta tüketimine bir süre ara vermeniz yararlı olabilir.

ürtiker, kurdeşen, hives

Ürtiker şüphenize nefes darlığı eşlik ediyorsa zaman kaybetmeden bir sağlık kuruluşuna başvurun. Sağlıklı günler diliyoruz.

1.844 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir