Bulgarcadan dilimize geçen vişne, lezzeti ve görünümü bakımından kiraza benziyor. Yaz aylarının en sevilen meyvelerinden biri olan vişneye gelin yakından bakalım.

sour cherry, vişne

Vişne bitkisel protein, karbonhidrat, potasyum, kalsiyum, fosfor, demir, A, B1, B2 ve C vitaminleri içeriyor. 1 avuç (50 gram) vişne 30-35 Kcal enerji veriyor.

depresyon, uyku, yatak, uykusuz, beyaz, kadın, yorgun

Vişneye renk veren antosiyanin, enflamasyonu (yangı) azaltarak ağrının yatışmasını sağlıyor. İçerdiği melatonin sayesinde vişne, uyku kalitesini artırıyor ve bağışıklığı destekliyor.

kiraz, kırmızı meyveler, yaz meyvaları

Hem vişne hem de kiraz, gut hastalığında kanda yükselen ürik asidin düşmesini sağlayabiliyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Ağırlık kaybını hedefleyen veya obezite ile yaşayan bireylerin diyetisyenleri ile görüşerek vişneyi ara öğünlerine eklemelerini öneriyorum. Sağlıklı günler.

2.892 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir