Yeterli ve dengeli beslenme vücudun büyümesi, dokuların yenilenmesi ve çalışması için gerekli olan besin ögelerinin yeterli miktarda alınması ve vücutta uygun şekilde kullanılması olarak tanımlanıyor.  

Sağlıklı beslenmede dört yapraklı yonca modeli, momentum

Sağlıklı beslenmede dört yapraklı yonca modeli (Çizim: Cenk UMUR)

Yaşamımızı sürdürebilmemiz için 50’ye yakın besin ögesine gereksinim duyuyoruz. Büyümek, gelişmek, sağlıklı ve üretken bir şekilde yaşamak için bu besin ögelerinden her gün belirli miktarlarda tüketmemiz gerekiyor. Besin ögelerini almadığımızda, gereğinden az ya da çok aldığımızda bazı sağlık sorunları meydana gelebiliyor.

hesaplama diyetisyen, beslenme uzmanı, doktor, sağlık profesyoneliYeterli ve dengeli beslendiğinizde sağlığınıza önemli bir yatırım yapmış oluyorsunuz. Aynı zamanda:

  • Sağlam bir dış görünüşe,
  • iyi gelişmiş kemiklere ve kaslara,
  • boy uzunluğunuza ve yaşınıza uygun, ideal vücut ağırlığınıza sahip olacaksınız.

sağlıklı yaşam, mutlu kadın, huzurlu bayan, kaliteli hayat, yaşam kalitesi, wellness

Yetersiz ve dengesiz beslenme sonucu oluşabilecek metabolik ve psikolojik pek çok sorunun önüne geçebilmek adına beslenme düzeninize dikkat edin. Daha kapsamlı bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler dilerim. 

476 kez okundu

Diyetisyen Beyza Çulha

Mesleki eğitimlerini ve saha çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden yüksek onur derecesiyle mezun olan Diyetisyen Beyza Çulha, danışanlarını online olarak kabul ediyor.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

2 Yorum
Eskiler
En Yeniler Beğenilenler
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
Murat Alper

Sayın Diyetisyen Hanım Yazılarınızı İlgi Ve Alaka İle Takib Ediyorum .Oğlumun Ödevine Yardım Ettiniz Başarılı Günler Dilerim .

2
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x