Yulaf, insan ve hayvan beslenmesinde kullanılan tahıllardan biridir.

yulaf, yulaf lapası, yulaf ara öğün, tam tahıl, lif, posa

1 • Yulaf hangi besin ögelerini içeriyor?

Yulaf; diyet lifi, bitkisel protein, tiyamin, E vitamini, potasyum, magnezyum, selenyum, çinko, bakır, manganez, polifenoller ve fitoöstrojen içeriyor.

glikometre, kan şekeri ölçümü, diyabet, şeker hastalığı, dm, diyabetus mellitus (3)

2 • Yulafın sağlık üzerindeki etkileri nelerdir?

Yapısında bulunan ß-glukan nedeniyle yulaf, bağışıklık sistemini destekliyor. Ayrıca diyabet ve hiperkolesterolemiden (yüksek kolesterol) koruyor.

3 • Ağırlık kaybetmek isteyen bireyler yulafı nasıl kullanmalı?

Yulaf, tatlı isteğine karşı kullanılabilir. Obezite ile yaşayan veya ağırlık kaybetmek isteyen bireyler, diyetlerindeki 1 ince dilim ekmek yerine tepeleme 2 yemek kaşığı (20 gram) ya da silme 3 yemek kaşığı yulaf kullanabilirler.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Eti • Lifalif yulaf ezmesi ürün inceleme yazıma buradan ulaşabilirsiniz. Yulaf hakkında geniş bilgi için uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler.

787 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 7 yıl önce başlayarak 10.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

1 yorum

ketojenik diyet – Momentum · 31 Ağustos 2020 14:06 tarihinde

[…] tahıllar, şeker ve şekerli besinlerin tamamı […]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir