Hint safranı olarak da bilinen zerdeçal, içerdiği kurkumin nedeniyle hem diyeti zenginleştiriyor hem de hastalıklarla savaşıyor.

zerdeçal, turmerik, türmerik

1 • Zerdeçal hangi hastalıklarla savaşıyor?

beyin, araştırmalar, çalışmalar, dijital, yapay zeka, sağ sol beyin

2 • Zerdeçal antioksidan özellik gösteriyor mu?

İçerdiği kurkuminoit nedeniyle zerdeçal, antioksidan özellik gösteriyor. Bununla birlikte zerdeçalın anti-aging ajanı olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

vücut analizi, tartı, inbody, jawon, baskül, tartılma

3 • Zerdeçal ağırlık kaybını destekliyor mu?

Obeziteyle bağlantılı olduğu düşünülen iltihabi yanıtı azaltması nedeniyle zerdeçal, obeziteyle yaşayan ve ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler tarafından kullanılabilir.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler

669 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 7 yıl önce başlayarak 10.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir