Hint safranı olarak da bilinen zerdeçal, içerdiği kurkumin nedeniyle hem diyeti zenginleştiriyor hem de hastalıklarla savaşıyor.

zerdeçal, turmerik, türmerik

1 • Zerdeçal hangi hastalıklarla savaşıyor?

Göz küresinde orta tabakanın iltihaplanmasına üveyit deniyor. Kurkumin aynı zamanda güçlü bir antioksidan olarak işlev görüyor. Kurkumin, hücresel hasarı ve oksidatif stresle ilişkilendirilen hastalıklara karşı koruma sağlayabilir.

beyin, araştırmalar, çalışmalar, dijital, yapay zeka, sağ sol beyin

2 • Zerdeçal antioksidan etkinlik gösteriyor mu?

İçerdiği kurkuminoit nedeniyle zerdeçal, antioksidan aktivite gösteriyor. Bununla birlikte zerdeçalın anti-aging ajanı olarak kullanılabileceği belirtiliyor.

vücut analizi, tartı, inbody, jawon, baskül, tartılma

3 • Zerdeçal ağırlık kaybını destekliyor mu?

Obeziteyle bağlantılı olduğu düşünülen iltihabi yanıtı azaltması nedeniyle zerdeçal, obezite ile yaşayan ve ağırlık kaybetmeyi hedefleyen bireyler tarafından kullanılabilir.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Konu hakkında geniş bilgi için hekiminizle ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

2.336 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir