Psiko•diyetetik, beslenme danışmanlığını ve psikolojik danışmanlığı içinde barındıran kapsamlı bir hizmettir. Bu programla birlikte danışanımızı biyolojik, psikolojik ve sosyal yönden bir bütün olarak ele alarak obezite, ağırlık denetimi, yeme bozuklukları, kronik hastalıklarda beslenme ve diyete uyum sağlama konularında destek sağlanıyor.

shellfish, kabuklu deniz ürünleri, kabuklular, su ürünleri

Psiko•diyetetik, hem diyet hem de psikoloji alanınına ait bilimsel bilgilerden yararlanılarak danışanı çok yönlü şekilde ele alan; psikolog ve uzman diyetisyen iş birliği içinde yürüttüğü bir programdır.

Psikolojik destek, terapi, psikoterapi, psikolog

Psiko•diyetetik ile birlikte uzman diyetisyen; sağlıklı, yeterli ve dengeli beslenme konusunda uzman bilgisini aktararak danışanının kişisel özellikleri, yaşam biçimi ve sağlık durumuna en uygun beslenme düzenini oluşturup gerekli takipleri yaparken psikolog da bu süreçte yeme davranışı, diyete uyum sağlama, motivasyon, ağırlık kaybı ve egzersize devam etme gibi konularda yaşanabilen sorunların duygusal, davranışsal ve düşünce boyutunu ele alarak gerekli müdahaleyi yapmaktadır.