Başlamadan önce: Diyabet diyetisyeni yazar adaylarımızın konu başlıkları burada yer alıyor. Yazınızın konusunu kendiniz belirleyebilir ya da ilişkin sayfadaki başlıklardan birini seçebilirsiniz.

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık’ta yazarlık yapmak için ön başvurunuzun kabul edildiğine dair mail aldıysanız bu sayfa üzerinden bize yazılarınızı gönderebilirsiniz.

01.01.2023 tarihi itibarıyla mail adresimiz ya da sosyal medya hesaplarımız üzerinden gönderilen içerikler (yazılar ve videolar) değerlendirilmeyecektir.


  Fiziksel tıp ve rehabilitasyon hekimliği, Beden eğitimi ve spor veya Egzersiz ve spor bilimleri mezunuysanız fizyoterapist yerine diğer seçeneğini işaretlemelisiniz.


  Herhangi bir alanda doktora yaptıysanız bilim doktoru, tezli yüksek lisans yaptıysanız bilim uzmanı alanını seçin. Tezsiz yüksek lisans diplomanız varsa ya da lisansüstü eğitiminiz yoksa lisansiyer seçeneğini işaretleyin.


  Adınızın ve soyadınızın sadece ilk harflerini büyük yazın, örneğin: Şenol Yıldız.


  En sık kullandığınız mail adresinizi yazın. Mail adresinizde büyük harf kullanmayın, örneğin: diyetisyensenol@gmail.com.


  Yazınızın başlığının konuyu kapsaması ve dikkat çekici olması gerektiğini unutmayın, örneğin: Aeropress yerine Kahvenizi bir de aeropress ile deneyin!


  Yazınızı giriş, gelişme ve sonuç olmak üzere üç temel alandan oluşturun. Başlıkla uyumlu bir giriş yapın, konunun detaylarını / bilimsel çalışmaları ortaya koyun ve içeriğinizi tamamlayın. Sonuç kısmında özet yazmayın, okuyucu verdiğiniz bilgilerle ne yapmalı, onu nasıl yönlendirmelisiniz?


  Fikri mülkiyeti size ait olmayan, içeriğinizde yararlandığınız her bir kaynakçayı bu alana yazmalısınız. Birden fazla kaynakça kullanmanız durumunda hangi bilgiyi kaç numaralı kaynaktan aldığınızı belirtmelisiniz. Örneğin:

  ¹beslenmevediyetdergisi.org/index.php/bdd/article/view/1708
  ²gercekdiyetisyenler.com/saglikta-yanlis-bilgi-salgin-kadar-tehlikeli-olabilir/
  ³Metin Özata, Yaşamı Destekleme Sanatı, Hayykitap, 2020

  Web bağlantılarının başında yer alan https:// kısmını atlayarak yazın.  Örneğin: besin takviyesi, takviye edici gıda, besin destekleri, diyet takviyesi, Diyetisyen Şenol Yıldız yazıları


  Seçeceğiniz görselin konuyla en bağlantılı resim veya fotoğraf olması gerektiğini unutmayın. Telif hakları sebebiyle görsellerimizi burada yer alan adresler üzerinden indiriyoruz. Seçtiğiniz görseli 1080*1080 çözünürlükte ve 200 KB'ın altında bir boyutta ayarlamalısınız. Kaygılanmayın! Eğer yazarlığa yeni başladıysanız bunu editörlerimiz sizin yerinize yapacak. Özellikle seçtiğiniz ve içeriğinizde olmasını istediğiniz bir görsel varsa buraya onun linkini yapıştırın: 


  İçerik tamamen size ait olmalı, beğendiğiniz yazıları burada değil kendi sosyal medya hesaplarınızda paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık'ın tamamen özgün içeriklerin yer aldığı bir platform olduğunu hatırlatıyoruz.


  Bu yazıyı kendi sosyal medya hesaplarınız dışında başka bir web sitesinde paylaşmadıysanız formu doldurmaya devam edebilirsiniz.  Her bir içeriğiniz için yeni bir form göndermelisiniz. İçeriğinizde yazım ve noktalama işaretlerine özen gösterdiğiniz ve Türkçe karakterleri kullandığınız için teşekkür ederiz.