Diafuryl, etkin maddesi Nifuroksazid olan süspansiyon formunda bir ilaçtır.

  • Kullanım amacı: Akut diyare
  • Besin etkileşimleri: İshal olarak da bilinen diyarenin neden olduğu sıvı kaybını yerine koymak amacıyla bol miktarda şekerli veya şekersiz içecekler içirilmelidir (bir günde alınması gereken ortalama su miktarı 2 litredir. Diyare sırasında beslenme sürdürülmelidir, ancak çiğ sebzeler, meyve, yeşil sebzeler, baharatlı yiyecekler, buzlu içecek ve yiyeceklerin verilmesinden kaçınılmalıdır. Izgara etler ve pirince ağırlık verilmelidir. Süt ve süt ürünlerinin kesilip kesilmemesi, her vaka için ayrıca değerlendirilmelidir.
  • Yemekle birlikte kullanımı: Aç ya da tok kullanılabiliyor.

Eğer Diafuryl kullanıyorsanız tekrar okumaya ihtiyaç duyabileceğinizden prospektüsü saklayın. Diafuryl kişisel olarak size reçete edilmiştir bu nedenle ilacı başkalarıyla paylaşmayın. Diafuryl için önerilen dozu değiştirmeden kullanın. Diafuryl ve diğer tüm ilaçlara ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve eczacınızla görüşün. Sağlıkla kalın.

563 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir