Ürettiği jelle ve lateksle tanınan Aloe vera; dünya genelinde yara iyileştirici, nemlendirici ve laksatif (kabızlık giderici) olarak kullanılıyor.

aloe vera, aloe vera kremi, aloe vera hapı

1 • Aloe vera’nın yara iyileşmesindeki etkisi

Aloe vera, cilt yanıklarını ve yaraları iyileştirici olmasının yanında dejeneratif eklem hastalığına (osteoartrit) karşı koruyucu olarak pek çok ülkede kullanılıyor.

kolajen, kollojen, kollajen, cilt, yüz, kadın, surat, bakış

2 • Aloe vera’nın nemlendirici etkisi

Aloe vera, nemlendirici ve güneş koruyucu olarak çok sayıda kozmetik ürünün içinde yer alıyor. Aloe vera, hem suyu çıkartılarak içilebilen hem de cilt dokusuna sürülebilen bir destektir.

aloe vera, aloe vera jeli

3 • Aloe vera’nın laksatif etkisi

İçeriğinde bulunan lateks nedeniyle diyareye (ishal) neden olan aloe veranın, laksatif olarak kullanımı ABD’de 2002 yılında yasaklanmıştır.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

4 • Aloe vera’nın ağırlık kaybı üzerindeki etkisi

Aloe vera‘nın ağırlık kaybına ve tedavi edici etkisine yönelik yeterli kanıt düzeyinde bilimsel çalışma bulunmuyor. Aloe vera hakkında geniş bilgi için hekiminizle, eczacınızla ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

1.205 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Diyetisyen Şenol YILDIZ, 1991 yılında Bursa’da doğdu. Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam etmektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir