Omurgayı etkileyen kronik, ilerleyici ve ağrılı bir romatizmal hastalık olan ankilozan spondilitin (AS) sebebi kesin olarak bilinmiyor.

Omurga, egzersiz, manuel, sırt

Ankilozan spondilitte ağrılar fiziksel aktivitelerle azalıyor hatta yok olabiliyor. Uzun süre oturulduğunda ya da istirahat durumlarında ise artıyor. Ankilozan spondilit ile yaşayan bireylerin ağrıları sabahları artıyor ve omurga hareketleri kısıtlanıyor. Günün ilerleyen saatlerinde ise bu ağrı ve kısıtlılık azalıyor.

doktor, hekim, tabip, hasta görüşmesi, hekim randevusu

Mevcut tedavi yöntemleriyle hastalık aktivitesi azaltılabiliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

589 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir