Omurgayı etkileyen kronik, ilerleyici ve ağrılı bir romatizmal hastalık olan ankilozan spondilitin (AS) sebebi kesin olarak bilinmiyor.

Omurga, egzersiz, manuel, sırt

Ankilozan spondilitte ağrılar fiziksel aktivitelerle azalıyor hatta yok olabiliyor. Uzun süre oturulduğunda ya da istirahat durumlarında ise artıyor. Ankilozan spondilit ile yaşayan bireylerin ağrıları sabahları artıyor ve omurga hareketleri kısıtlanıyor. Günün ilerleyen saatlerinde ise bu ağrı ve kısıtlılık azalıyor.

doktor, hekim, tabip, hasta görüşmesi, hekim randevusu

Mevcut tedavi yöntemleriyle hastalık aktivitesi azaltılabiliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

282 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x