Masaj, uygulayıcının genellikle ellerini kullanarak hizmet alan kişinin vücut kısımlarını belli bir düzende yoğurduğu ve ovduğu fiziksel bir terapi şekli olarak tanımlanıyor. Masajın antik çağlardan beri iyileşme amaçlı kullanıldığı biliniyor.

bacak selülidi, selülit, cellulite

Türkiye’nin de dâhil olduğu Avrupa ülkelerinden farklı olarak ABD’de masaj hizmetinin sertifikalı ve lisanslı bir şekilde verildiği ve uygulayıcıların lisanslı masaj terapisti unvanıyla görev yaptıkları biliniyor.

ABD, Amerika, amerika birleşik devletleri, bayrak

Pek çok farklı soruna yönelik masaj teknikleri bulunuyor. Ellerle, parmaklarla, dirseklerle, dizlerle, ön kollarla, ayaklarla ya da cihazlar yardımıyla uygulanabilen bu tekniklerden birinin de anti-selülit masajı olduğu biliniyor.

Ayak, bacak, ayak masajı, duyu testi, odaklanmış

Vücut stresini azaltmayı ve ağrıları dindirmeyi amaçlayan anti-selülit masajı, dolaşım bozukluğu bulunan bölgede kan ve lenf dolaşımını harekete geçirerek hücrelere daha fazla oksijen gitmesini sağlıyor.

bacak selülidi, selülit, cellulite

Yağ dokusundaki artışla orantılı olarak artan toksin birikiminin azalmasını sağlayan anti-selülit masajı teknik bilgi sahibi olmayı gerektiren bir hizmet olması nedeniyle anti-selülit masajı için hizmet almadan önce uygulayıcının şu belgelerden birine sahip olup olmadığını sorgulamayı unutmayın:

  • 3308 sayılı Kanunun 16’ncı maddesine göre kalfalık belgesi
  • Milli Eğitim Bakanlığı’nın genel masaj eğitimi sonunda verilen diploma veya kurs bitirme belgesi
  • yurt dışındaki eğitim kurumlarından alınmış ve denkliği kabul edilmiş masaj uygulama belgesi

Bununla beraber anti-selülit masajı için hizmet alacağınız salonunun temizliğine ve personelin iletişim becerilerinin yeterliliğine dikkat edin. Keyifli ve sağlıklı günler diliyoruz.

98 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »