Gün boyunca kaç adım attığınızı pedometre, akıllı telefon ya da akıllı bileklik kullanarak öğrenebilirsiniz.

pedometre, adım ölçer, adım sayar, adımsayar

Yürüyüş yaparken adımlarınızı kalça genişliğinde atmaya, her adımınızı topuktan başlatarak ayağınızın tamamını yerle temas ettirmeye ve hareketi parmak uçlarınızda bitirmeye özen gösterin. Ayrıca adımlarınızı atarken dizlerinizi hafif kırarak ilerleyin.

Adım sayısına göre aktiflik

Peki günlük adım sayınıza göre siz hangi sınıflamada yer alıyorsunuz? Aktif mi, kısmen hareketli mi yoksa hareketsiz mi? Bir cevap yazarak hareket düzeyinizi bize ve okuyucularımıza ulaştırabilirsiniz.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Yürüyüş, ağırlık kaybetmek için tek başına yeterli değil… Yürüyüşlerini muntazam olarak yapmasına karşın beslenmesine dikkat edemeyen bireyler, çoğunlukla ağırlık kaybedemiyor. Bu nedenle yürüyüşlerinizi sürdürürken uzman diyetisyen danışmanlığı alarak beslenmenizi de düzenlemenizi öneriyorum. Sağlıklı günler.

667 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol YILDIZ, Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü'nde bilim uzmanlığını tamamlamıştır. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin destekleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan YILDIZ, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi'nde Uzman Diyetisyen olarak görev yapmakta, 7 yıl önce başlayarak 10.000'i aşkın hasta/danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

3 yorum

Melike UYSAL · 3 Kasım 2020 11:31 tarihinde

Düşük düzeyde aktif olduğumu öğrendim. Adım sayımı arttırmam lazım. 6 bini bazen geçmiyorum bile

Mehmet Yılmaz · 3 Kasım 2020 11:36 tarihinde

ben çok yürüyorum evimle dükkan arası mesafe nerden baksan 5 kilometre hal böyle oluncada her gün 2 saate yakın yürüyorum ama adım sayımı bilmiyorum bence çok aktifimdir

    Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ · 3 Kasım 2020 11:40 tarihinde

    Mehmet Bey merhaba, görünüşe göre fiziksel açıdan “yüksek düzeyde aktif” görünüyorsunuz. 12-16 km’ye yakın bir mesafe kat ediyorsunuz bu da 20.000 adıma yakın bir değer anlamına geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir