Gün boyunca kaç adım attığınızı pedometre, akıllı telefon ya da akıllı bileklik kullanarak öğrenebilirsiniz.

El, teknoloji, akıllı saat, start, başla, hareket, adım sayısı, ekran, saat, adım sayar

Yürüyüş yaparken adımlarınızı kalça genişliğinde atmaya, her adımınızı topuktan başlatarak ayağınızın tamamını yerle temas ettirmeye ve hareketi parmak uçlarınızda bitirmeye özen gösterin. Ayrıca adımlarınızı atarken dizlerinizi hafif kırarak ilerleyin.

Adım sayısına göre aktiflik

Peki günlük adım sayınıza göre siz hangi sınıflamada yer alıyorsunuz? Aktif mi, kısmen hareketli mi yoksa hareketsiz mi? Bir cevap yazarak hareket düzeyinizi bize ve okuyucularımıza ulaştırabilirsiniz.

Eskişehir ücretsiz Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Ağırlık kaybetmek için yürüyüş tek başına yeterli değil… Yürüyüşlerini muntazam olarak yapmasına karşın beslenmesine özen göstermeyen bireyler çoğunlukla ağırlık kaybedemiyor. Bu nedenle yürüyüşlerinizi sürdürürken uzman diyetisyen danışmanlığı alarak beslenmenizi de düzenlemenizi öneriyorum. Sağlıkla kalın.

2.981 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

3 yorum

Melike UYSAL · 3 Kasım 2020 11:31 tarihinde

Düşük düzeyde aktif olduğumu öğrendim. Adım sayımı arttırmam lazım. 6 bini bazen geçmiyorum bile

Mehmet Yılmaz · 3 Kasım 2020 11:36 tarihinde

ben çok yürüyorum evimle dükkan arası mesafe nerden baksan 5 kilometre hal böyle oluncada her gün 2 saate yakın yürüyorum ama adım sayımı bilmiyorum bence çok aktifimdir

    Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız · 3 Kasım 2020 11:40 tarihinde

    Mehmet Bey merhaba, görünüşe göre fiziksel açıdan “yüksek düzeyde aktif” görünüyorsunuz. 12-16 km’ye yakın bir mesafe kat ediyorsunuz bu da 20.000 adıma yakın bir değer anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir