Çocuk kendi başına oturmaya başladıktan sonra ilk diş hekimi kontrolü yaptırılmalıdır. Çocuğunuzun ağzında herhangi bir problem olmasa bile 6 ayda bir diş hekimine götürülmesi gerekir.

bebek, çocuk, bağlanma, bebeklerde bağlanma,güvenli bağlanma, anne, anne çocuk, sevgi

6 ayda bir yapılacak kontrol, oluşabilecek problemlerin erken tespiti bakımından önemlidir. Ayrıca bu çocuğun diş hekimine ve kullanılan aletlere alışması ve diş hekimi korkusunun oluşmamasında da rol oynar.

1.006 kez okundu

Diş Dostu Derneği

Merkezi İsviçre’de bulunan Toothfriendly International, 1982 yılından beri ağız-diş bakımı ve doğru beslenme bilincini oluşturmak, geliştirmek ve yerleştirmek konusunda çalışmalar yapan uluslararası bir federasyondur. Federasyonun İsviçre, Almanya, Japonya, Kore ve Türkiye’deki yerel dernekleri de kendi ülkelerinde aynı hedefe hizmet etmektedir. Toothfriendly International’ın Türkiye’deki yerel kuruluşu olan Diş Dostu Derneği 1997 yılından beri federasyonun uluslararası misyonu doğrultusunda, Türkiye’de uzun vadede daha sağlıklı kuşaklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli proje ve etkinlikler düzenlemektedir.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir