Halk arasında eklem kireçlenmesi olarak bilinen osteoartrit, eklem kıkırdak yapısında bozulmaya neden oluyor. Bunun sonucunda eklem kıkırdağının altındaki kemik dokusunda değişiklikler meydana geliyor.

diz, eklem, kot, jean, kadın, yere oturma, yorulma

Dejeneratif bir eklem hastalığı olan osteoartrit, 50 yaşın üzerindeki bireylerde sıklıkla görülüyor. Vücuttaki herhangi bir eklemi etkileyebilen bu sağlık sorunu en çok el, kalça, diz ve omurga eklemlerinde görülüyor.

kadın, doktor, hastane

Osteoartrit, kemikte büyümeye ve eklemlerin normal yapısında bozulmaya sebep olarak hareketlerde kısıtlanmaya ve ağrıya yol açıyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Keyifli ve sağlıklı günler diliyoruz.

673 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir