Çocukların kendilerini ifade etmelerini sağlayan oyun terapisinin sağlıklı şekilde ilerlemesi için ebeveynlerin birtakım sorumlulukları bulunuyor. Çocuğunuzun oyun terapisine uyumunu destekleyerek bu süreçten etkin şekilde yararlanmasını sağlayabilirsiniz.

oyuncak, kadın, hamile, gebe

Çocuğunuzun terapi sürecine ve terapiste uyum sağlaması için seanslara düzenli şekilde katılmanız gerekiyor.

duvar takvimi, kalendar, mevsim, apple, saksı çiçeği, ofis

Çocuğunuzu terapide bahsedeceği konular hakkında zorlamayın ve yönlendirmeyin. Çocuğunuz hazır hissettiğinde istediği konuyu kendi belirlediği şekilde anlatmaya başlayabilir.

çocuk, zeka, oyun, oyuncak, bebek

Çocuğunuz hakkında terapist ile konuşmak istiyorsanız çocuğunuzun terapi seansı dışında ayrı bir zaman diliminde terapistle görüşmeniz çocuğunuz için daha uygundur.

çocuk, anne, oyun, oyun odası, ebeveyn, oyun çocuğu, oyuncak

Çocuğunuz iyileşme sürecine girdiğinde yaşadığı sıkıntılarda artış gözlemlenebilir. Böyle bir gözleminiz varsa çocuğunuzun terapistiyle paylaşabilirsiniz. Çocuğunuz sağlığı için terapistle işbirliği yapmanız gerektiğini unutmayın. Sağlıklı günler.

523 kez okundu

Psikolog Tuğçe Yılmaz

Psikolog Tuğçe Yılmaz ,2021 yılında İstanbul Bilgi Üniversitesi Psikoloji Bölümü‘nden mezun olmuştur. Öğrencilik döneminde birçok kurs ve eğitimlere katılan Tuğçe Yılmaz, danışanlarına online terapi vermektedir.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir