Obezite cerrahisinden sonra mide bulantısı, kusma, sıvı kaybı, besin ögesi yetersizliği, kabızlık, ishal, laktoz intoleransı, saç kaybı ve tat değişiklikleri gibi yan etkiler gelişebiliyor.

bariyatrik cerrahi, ameliyat, operasyon, cerrahi girişim

Tat değişiklikleri, obezite cerrahisiyle birlikte besin tüketiminin azalması ve tedavinin bir parçası olarak verilen ilaçlar nedeniyle ortaya çıkabiliyor.

domates biberi, kırmızı dolmalık biber, kırmızı tatlı biberler

Diyetisyen danışmanlığında hazırlanan beslenme tedavisi, gelişen bu tat değişikliklerinin zaman içinde ortadan kalkmasını sağlıyor.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Beslenme programını takip etmek dışında danışanın başka bir şey yapması çoğunlukla gerekmiyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için bariyatrik cerrahi uzmanınızla ve diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı ve keyifli günler diliyorum.

482 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir