Dişlerin üzerinde bulunan lekeleri içlerindeki abresiv maddeler sayesinde dişler üzerindeki lekelerin uzaklaştırılmasını sağlarlar.

dişler, büyük diş, beyaz

Bu macunlar içlerinde beyazlatıcı madde olan hidrojen peroksit ihtiva etmedikleri için dişlerin derin tabakalarına nüfus etmezler ve sadece yüzeysel lekeleri uzaklaştırabilirler.

beyaz dişler, gülme, gülümseme, mutlu, kadın

Bu beyazlatıcı diş macunları dişin rengini 1 tona kadar açabilmektedirler. Oysaki hekim tarafından uygulanan ofis tipi beyazlatma tekniğinde dişin rengi 8 tona kadar beyazlatılabilmektedir.

disdostu.org/dis-beyazlatma-nedir-ve-kimlere-uygulanir/
1.068 kez okundu

Diş Dostu Derneği

Merkezi İsviçre’de bulunan Toothfriendly International, 1982 yılından beri ağız-diş bakımı ve doğru beslenme bilincini oluşturmak, geliştirmek ve yerleştirmek konusunda çalışmalar yapan uluslararası bir federasyondur. Federasyonun İsviçre, Almanya, Japonya, Kore ve Türkiye’deki yerel dernekleri de kendi ülkelerinde aynı hedefe hizmet etmektedir. Toothfriendly International’ın Türkiye’deki yerel kuruluşu olan Diş Dostu Derneği 1997 yılından beri federasyonun uluslararası misyonu doğrultusunda, Türkiye’de uzun vadede daha sağlıklı kuşaklar yetiştirilmesine katkıda bulunmak amacıyla çeşitli proje ve etkinlikler düzenlemektedir.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir