Cilt kolajenini ve elastini uyaran mikro iğneleme tedavisi dermapen olarak isimlendiriliyor. Dermaroller uygulamasının geliştirilmesiyle ortaya çıkan dermapen cihazı cilde saniyede 1.300 mikro delinme sağlıyor.

dermapen, cilt estetik

Dermapen, çeşitli cilt fonksiyonlarını geliştiriyor: Yaşlı ve hasarlı hücrelerin yerini yeni ve daha sağlıklı cilt hücreleri alıyor. Böylece dermapen uygulamasıyla sivilce, kırışıklıklar, yara izleri, çatlaklar ve ince çizgilerler yok edilebiliyor.

doktor, eldiven, ameliyat, operasyon, cerrahi girişim

Dermapen işleminden 15 dakika önce topikal anestezik krem uygulanıyor. Sonrasında dermapen cilde farklı yönlerde işleniyor. En son ise maske ya da sakinleştirici krem uygulanabiliyor.

cilt, yüz, deri, e vitamini

Dermapen uygulamasından sonra üç gün boyunca ciltte hafif bir morarma olabiliyor. Yedi gün boyunca ise doğrudan güneş ışığından kaçınılması öneriliyor. Dermapen fiyatları ise yapılacak alana göre değişiyor.

440 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir