Diş hekimi dişlere, diş etlerine, ağız boşluğuna, çeneye, komşu dokulara ilişkin sağlığın korunması, diş-çene düzensizliklerinin tanısı ve tedavisi ile ilgili tüm mesleki faaliyetleri gerçekleştiren sağlık profesyonelidir.

Temel bilimler eğitimi ile beraber diş hekimliği beş yıllık süreyi kapsıyor. Diş hekimi olmak isteyen bireylerin fizik, kimya ve biyoloji başta olmak üzere neredeyse tüm alanlardaki derslerde başarılı olmaları gerekiyor. Ayrıca adayların el becerilerinin yüksek ve gözlerini eşgüdümle kullanabilme becerilerinin gelişmiş olması gerektiği biliniyor.

872 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Translate »