Ciddi bir akciğer hastalığı olan lejyoner (legionellozis), Legionella cinsi bakterilerin yol açtığı sağlık sorununu ifade ediyor.

soğuk algınlığı, grip, nezle, çay, kupa, peçete, gözlük, bağışıklık sistemi

Gribe benzeyen klinik bir tabloyla başlayan lejyoner hastalığı kuru öksürük belirtisiyle zatürreye (pnömoni) dönüyor. Tedavi edilmeyen lejyoner hastalığında semptomlar hızla kötüleşiyor.

astım ilacı, akciğer, hap

İlerleyen lejyoner hastalığında solunum yetmezliği, şok ve çoklu organ yetmezliği görülüyor. Lejyoner hastalığına yakalanan bireylerin %10-15’i yaşamını yitiriyor. Konu hakkında geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıklı günler diliyoruz.

338 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir