Mide botoksu, 2003 yılında uygulanmaya başlayan, kilolu ya da obezitesi bulunan ve ağırlık kaybetmede zorlanan aynı zamanda diyet uyumu iyi olmayan hasta gruplarında tercih ediliyor.

mide botoksu

Endoskopi yöntemi ile hasta uyutularak mide kas duvarına 100-300 ünite Botulinum A toksini enjekte ediliyor. Yaklaşık olarak 10 dakika süren botoks uygulaması sonrasında hasta uzman diyetisyen tarafından takip ediliyor.

mide botoksu

Mide botoksu hastanın mide hareketlerini azaltıyor, iştahın baskılanmasını sağlıyor, besin alımında kısıtlama yaratarak hastanın ağırlık kaybetmesini destekliyor.

mide botoksu

Etki süresi 4-6 ay olan mide botoksunda hastanın beslenme alışkanlıklarını değiştirmesi bekleniyor. Hastaların %60’ında tek uygulama yeterli iken iştahının tekrar arttığını beyan eden hastalarda 6 ay arayla ikinci ve üçüncü rapeller yapılabiliyor.

mide botoksu

Geri dönüşümlü bir girişim olan mide botoksu, hastaya herhangi bir zarar vermiyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için cerrahınızla görüşün.

510 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir