Beslenme ve Diyetetik mesleğine başlamadan önce teorik bilgiler ışığında pratik becerilerin kazanıldığı süreci ifade eden stajyer diyetisyenlik, keyifli olduğu kadar birtakım kuralların belirlenmesini ve bunların uygulanmasını gerektiren bir dönemi belirtiyor.

öğrenci, stajyer, kitap, okuma, meyve, ara verme, okurken atıştırma, ders çalışırken atıştırma yapma

Stajyer diyetisyenler hangi kurallara dikkat etmeli?

  • Stajyer diyetisyen, başvuru işlemlerinden staj bitimine değin bütün prosedürleri ve evrakları takip etmekle yükümlüdür.
  • Stajyer diyetisyen hocasının (stajı yürüten uzman diyetisyenin) tarif ettiği şekilde staj defteri tutmalıdır.
  • Stajyer, hocasına karşı sorumlu olduğunu ve hocasının verdiği tüm mesleki görevleri zamanında yerine getirmekle yükümlü olduğunu unutmamalıdır.
  • Stajyer diyetisyen, hocasının belirlediği zamanlarda olgu sunumu hazırlamak, sunum yapmak, seminer toplantılarına katılmak, makale taramak, mesleki içerik okumak ve yazmak zorundadır.
  • Stajyer diyetisyen ofiste uygulanan kurallara bire bir uymak zorundadır.
  • Stajyer diyetisyen, hocasının belirttiği saat aralığında ofiste olmak zorundadır. Saat aralığı ofisin hizmet verdiği saatlerden farklı olabilir. Aksi durumda stajyer diyetisyenin stajına son verilebilir.
  • Stajyer diyetisyenin ofis içinde fotoğraf çekmesi yasaktır.
  • Stajyer diyetisyen düz ve sade bir kıyafetin üzerine beyaz önlük giymek zorundadır.
  • Stajyer diyetisyen, aşağıdaki görselde belirtilen şekilde yaka (kimlik) kartı takmak zorundadır.

Stajyer Diyetisyen Yaka Kartı

Bu kuralların hocanıza ve okulunuza karşı sorumluluklarınızı pekiştireceği kadar sizi koruyacağını ve verimli bir staj süreci geçirmenize katkı sağlayacağını unutmayın.

1.543 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir