Sulinex XR, etkin maddesi venlafaksin HCl olan tablet formunda bir ilaçtır.

  • Kullanım amacı: Majör depresyon, yaygın anksiyete bozukluğu, sosyal fobi, panik bozukluğu
  • Besin etkileşimleri: Alkol ile birlikte almayın. Alkol bu ilacın etkisini artırabiliyor.
  • Yemekle birlikte kullanımı: Yemekle birlikte alınması tavsiye ediliyor. Her tabletin bütün olarak sıvıyla yutulması, tabletlerin bölünmemesi, ezilmemesi, çiğnenmemesi veya suya karıştırılmaması gerektiği belirtiliyor. Sulinex XR’nin günde bir kez ve aşağı yukarı aynı saatlerde (sabah ya da akşam) alınması öneriliyor.
  • Kilo verdirici ajanlarla eş zamanlı kullanımı: Zayıflatıcı ajanlar ile beraber kullanımı önerilmiyor.

Eğer Sulinex XR kullanıyorsanız tekrar okumaya ihtiyaç duyabileceğinizden prospektüsü saklayın. Sulinex XR kişisel olarak size reçete edilmiştir bu nedenle ilacı başkalarıyla paylaşmayın. Sulinex XR için önerilen dozu değiştirmeden kullanın. Sulinex XR ve diğer tüm ilaçlara ilişkin geniş bilgi için hekiminizle ve eczacınızla görüşün. Sağlıkla kalın.

469 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x