Uyku apnesi, uyku sırasında solunumun ani ve tekrarlayıcı bir şekilde durduğu ciddi bir uyku bozukluğu olarak tanımlanıyor.

depresyon, uyku, yatak, uykusuz, beyaz, kadın, yorgun

Günümüzde son derece yaygın şekilde görülen uyku apnesinde solunum durması en az 10 saniye boyunca sürüyor. Bu rahatsızlığın farklı alt tipleri bulunuyor.

depresyon,kadın, yorgun, park, kitap

Uyku apnesinde tedavi hastalığın düzeyine göre diyet, cerrahi tedaviler ve pozitif hava basıncı şeklinde sıralanıyor. Tedavi planlamasında fazla ağırlığın azaltılmasına, obezitenin tedavi edilmesine, tütün ve alkol kullanımından kaçınılmasına öncelik veriliyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için hekiminizle görüşün. Sağlıkla kalın.

1.306 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir