Asırlardır hastalıkları tedavi etmek amacıyla kullanın bitkiler, günümüzde ilaç elde edilmesinde yine aynı amaçla kullanılıyor. Besin takviyesi; besleyici ya da fizyolojik etkileri bulunan maddelerin, besin ögelerinin veya biyoaktif bileşiklerin yüksek dozlarda kullanılabilen formlarını ifade ediyor. Besin desteği, takviye edici gıda, gıda takviyesi veya suplement olarak da isimlendirilebilen besin takviyeleri; probiyotikler, vitaminler, mineraller, aminoasitler, diyet lifi (posa), doğal ürünler, yağ asitleri ile bunların ekstrelerini de içeren ürünleri belirtiyor.

Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ - Diyetinizde Bitkilere Yer Açın - yeni

Yeni Koronavirüs’le birlikte kullanımı artan besin takviyeleri, her ne kadar doğal ve zararsız gibi görünse de doğru kullanılmadığında ciddi yan etkilere hatta ölüme neden oluyor. Bu nedenle bitkilerin kullanımı konusunda bilinçlenmek ve gerektiğinde uzman desteği almak gerekiyor. Bu kitapta diyetinize ekleyebileceğiniz çok sayıda bitkiyi, onların vücudunuza etkilerini, yararlarını ve olası zararlarını bulacaksınız. Keyifli okumalar diliyorum.

araştırma, okuma, mac

Diyetinizde Bitkilere Yer Açın kitabı hakkında ek bilgiler
  • Format: E-kitap
  • Yayıncı: Momentum Sağlık
  • Yayınlanma tarihi: 19 Haziran 2020 / 16 Ağustos 2022
  • Sayfa sayısı: 148
  • Özellikler: Akan metin, orijinal sayfalar
  • En uygun cihazlar: Web, tablet, telefon, e-okuyucu
  • Dil: Türkçe
  • Tür: Sağlık, Diyet, Beslenme
  • İçerik koruması: Bu içerik DRM’sizdir.
  • Sesli okuma: Android cihazlarda kullanılabilir.
Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Yazar hakkında

Şenol YILDIZ, Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden mezun olduktan sonra lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol YILDIZ, 8 yıl önce başlayıp 13.000’i aşkın hasta ve danışanın hayatına dokunduğu bütüncül diyet eğitimlerine ve beslenme tedavilerine yine aynı heyecanla devam etmektedir.

Şenol Yıldız yeni baskı bitkiler kitabı

Diyetinizde Bitkilere Yer Açın kitabını edinin

Diyetisyen Şenol YILDIZ tarafından yazılan Diyetinizde Bitkilere Yer Açın e-kitabını Google Play üzerinden edinebilirsiniz. Kitabı şimdi inceleyin!

825 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

2 yorum

Aynur Çağırıcı · 17 Ağustos 2022 16:24 tarihinde

Şenol hocam kutlarım sizi. Sizin gibi genç ve donanımlı kişilere ihtiyacımız var… esenlikler dilerim

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız · 29 Ağustos 2022 10:26 tarihinde

Teşekkür ederim Aynur Hanım, sağlıklı günler dilerim.

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir