Fizyoterapistler, fizyoterapi ve rehabilitasyon alanında lisans eğitimi veren fakülte veya yüksekokullardan (4 yıllık eğitim) mezun olarak sağlığın korunması, tedavi ve rehabilitasyon gibi alanlarında çalışan sağlık profesyonelleridir.

dünya sağlık örgütü, dsö, who, logo

Dünya Sağlık Örgütü’nün (DSÖ) tanımına göre fizyoterapistler, insanlardaki motor fonksiyonları restore etmek veya geliştirmek, hareket kabiliyetini artırmak, ağrılı durumların tedavisini gerçekleştirmek ve yaralanma, hastalık veya diğer bozukluk durumlarının getirebileceği fiziksel problemleri tedavi etmek veya önlemek için değerlendirme yapan, rehabilitasyon programları planlayan ve uygulayan kişilerdir.

Fizyoterapist • Ayşe Nur Ergindoğan

Fizyoterapist • Ayşe Nur Ergindoğan

Fizyoterapistiniz sizin için planladığı program doğrultusunda yardımcı cihazlar da kullanarak en doğru fizik tedaviyi uygulayacaktır. Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için fizyoterapistinizle görüşün. Sağlıklı günler dilerim.

89 kez okundu

Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan

Fizyoterapist Ayşe Nur Ergindoğan, dört farklı kurumda staj çalışmalarını başarıyla tamamlayarak Nuh Naci Yazgan Üniversitesi Fizyoterapi ve Rehabilitasyon bölümünden mezun oldu. Ayşe Nur Ergindoğan, hastalarına yönelik hizmetlerini özel online danışman olarak vermektedir.

0 yorum

Bir cevap yazın

Avatar placeholder

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.