Adını uygulama yapan cihazın markasından alan G5 masajı, bölgesel sıkılaşma ve selülit görünümünün giderilmesi amacıyla tercih ediliyor.

G5 masajı, 5g terapisi

Hızlı ve ritmik olarak titreşimler gönderen özel bir cihaz kullanılarak gerçekleştirilen G5 masajının etkileri şöyle sıralanıyor:

  • Kan akışını hızlandırarak spazm tedavilerini destekliyor.
  • Kaslarda biriken laktik asidin ve ödemin atılmasına yardımcı oluyor.
  • Sağlıklı beslenme programı ile birlikte uygulanan G5 masajının bölgesel incelme sağladığı bildiriliyor.

G5 masajı vücut özelliklerine bağlı olarak 20-25 dakika süren 10-15 seanstan oluşuyor ve tüm seansların sonunda 2-7 cm incelme sağlandığı belirtiliyor. Sıkılaşmanın gerçekleşmesi ve selülit görünümünün azalması için G5 masajı, haftada 3 kez¹ tavsiye ediliyor.

G5 masajı, 5g terapisi

Genel olarak zararsız bir uygulama olan G5 masajı, varis sorunu yaşayan ve cildi hassas olan bireylerde kanamalara ve morarmalara¹ neden olabiliyor.

Dyt. Şenol Yıldız yeni baskı bitkiler kitabı

G5 masajı için güvenilir yerleri tercih edin ve seanslara başlamadan önce diyetisyeninizle görüşerek beslenme durumunuzu gözden geçirin. Keyifli ve sağlıklı günler diliyorum.

¹essentials-hairandbeauty.co.uk/g5-massage
728 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir