Beslenmenin çocuk gelişiminde son derece önemli olduğu biliniyor. Yeterli ve dengeli beslenme, çocuk sağlığına doğrudan katkı sağlıyorken hatalı beslenme alışkanlıkları; obezite, diyabet, çölyak ve besin alerjileri gibi tıbbi durumlarda çocuk sağlığını geri dönüşsüz olarak bozabiliyor.

çocuk, obez, obezite, diyet, masa, yemek

Gebelik planlayan anne adayından başlayarak adölesanlara kadar uzanan geniş bir alanda hizmet veren pediatri diyetisyenleri, gebelere, emziklilere, bebeklere, çocuklara ve ergenlik çağındaki bireylere sağlıklı beslenme alışkanlıkları kazandırmak amacıyla çalışıyor.

Çocuk diyetisyeni, okul diyetisyeni, pediatri beslenme uzmanı, okulda beslenme uzmanı

Klinik diyetisyenliğin alt branşı olan pediatri diyetisyenliği, çocuk sağlığı ve hastalıkları alanında çalışan veya bu alanda lisansüstü eğitimini tamamlayan diyetisyenlerin uzmanlık alanını belirtiyor. Konuya ilişkin geniş bilgi için pediatri diyetisyeninizle görüşebilirsiniz. Bunun yanında Pediatri Diyetisyenliği Derneği web sayfasını da inceleyebilirsiniz.

4.763 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir