Probe kelimesi İngilizcede soru sorarak sondaj yapmak ve irdelemek anlamlarına geliyor. Saplama problu gıda termometresi olarak da isimlendirilen probemetre, paslanmaz bir uca (proba) sahip, hassas ve hızlı ölçüm yapabilen saplamalı gıda termometresi olarak biliniyor.

probemetre, gıda termometresi

Çubuk termometre olarak da adlandırılabilen probemetreler, hızlı ve istikrarlı ölçüm yapmaları nedeniyle toplu beslenme yapılan kuruluşlarda, restoranlarda, büfelerde, fast-food firmalarında ve tarım kuruluşlarında sıklıkla kullanılıyor.

825 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir