Probe kelimesi İngilizcede soru sorarak sondaj yapmak ve irdelemek anlamlarına geliyor. Saplama problu gıda termometresi olarak da isimlendirilen probemetre, paslanmaz bir uca (proba) sahip, hassas ve hızlı ölçüm yapabilen saplamalı gıda termometresi olarak biliniyor.

probemetre, gıda termometresi

Çubuk termometre olarak da adlandırılabilen probemetreler, hızlı ve istikrarlı ölçüm yapmaları nedeniyle toplu beslenme yapılan kuruluşlarda, restoranlarda, büfelerde, fast-food firmalarında ve tarım kuruluşlarında sıklıkla kullanılıyor.

402 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x