Spearmint aromatik yağ açısından zengin bir nane (Mentha spicata) çeşididir. Spearmint pek çok gıdaya aroma verici olarak ekleniyor.

spearmin, nane, tıbbi keskin nane

Antibakteriyel ve antioksidan etkinlik gösteren spearmint aynı zamanda sindirime yardımcı oluyor.

Diyetinizde bitkilere yer açın Şenol Yıldız

95-100°C sıcaklıkta yaklaşık 250 ml suya 1 çay kaşığı spearmint ekleyerek çayınızı 4-5 dakika demleyebilirsiniz. Keskin aroması sayesinde spearmint bitkisini kullanarak çayınızı iki kez demleyebilirsiniz.

diyetisyensenol , Eskişehir Uzman Diyetisyen ŞENOL YILDIZ

Uzman Diyetisyen • Şenol YILDIZ

Spearmint bitkisini saf olarak demleyerek içebileceğiniz gibi başka bir bitkiyle de karıştırarak kendi özel çayınızı oluşturabilirsiniz. Konuya ilişkin geniş bilgi için eczacınızla ve uzman diyetisyeninizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

¹en.wikipedia.org/wiki/spearmint
534 kez okundu

Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız

Ankara Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik bölümünden 2014 yılında mezun olan Şenol Yıldız, lisansüstü eğitimini Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde tamamlayarak bilim uzmanı unvanı aldı. Mesleki yaşamına fitoterapi ve besin takviyeleri alanında öncü bir Amerikan şirketinde görev alarak başlayan Diyetisyen Şenol Yıldız, Eskişehir Büyükşehir Belediyesi’nde hizmet vermeye devam ediyor.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x