1946 yılında kurulan Ankara Üniversitesi, cumhuriyetin bilim güneşi sloganıyla eğitim veriyor.

Ankara Üniversitesi logo

Cumhuriyet tarihini ve misyonunu milletiyle özdeşleştirmiş, bütünleştirmiş bir üniversite¹ olarak kabul edilen Ankara Üniversitesi’nde Dil ve Tarih-Coğrafya, Diş Hekimliği, Eğitim Bilimleri, Eczacılık, Fen, Güzel Sanatlar, Hemşirelik, Hukuk, İlahiyat, İletişim, Mühendislik, Sağlık Bilimleri, Siyasal Bilgiler, Spor Bilimleri, Tıp, Uygulamalı Bilimler, Veteriner ve Ziraat fakülteleri bulunuyor.

cwur badge best overall

Her yıl dünyadaki üniversiteleri belirli kriterlere göre gözden geçirip puanlayarak sıralamaya tabi tutan Center for World University Rankings (CWUR) adlı kuruluşa göre 2023 yılı itibariyle %72,6 puan alan Ankara Üniversitesi, Türkiye’de dördüncü dünyada ise 636. sırada² yer alıyor.

bilimsel çalışma, araştırma, mikroskop, kadın, bilim insanı, laboratuvar

Beslenme ve Diyetetik ile Psikoloji bölümleri bulunan Ankara Üniversitesi’nde Fizyoterapi ve Rehabilitasyon eğitim-öğretimi verilen bir lisans bölümü bulunmuyor. Ankara Üniversitesi bölümleri, enstitüleri, birimleri, yayın organları ve diğer olanaklarına ilişkin geniş bilgiye burada yer alan Ankara Üniversitesi Web Sitesi‘nden ulaşabilirsiniz. Keyifli ve sağlıklı günler diliyoruz.

¹tr.wikipedia.org/wiki/Ankara_%C3%9Cniversitesi
²cwur.org/2022-23.php
433 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir