Eşzamanlı olarak alt ve üst karın kaslarını çalıştıran bicycle crunch hareketi için ilk olarak matına sırt üstü uzanmalısın.

Abdominal crunch hareketine ait yukarıdaki video dışında buradaki video da sana yardımcı olabilir. Ardından ellerini başının arkasına al ve diz ile kalça eklemlerini 90º açıda tutmalısın. Bacaklarını sırasıyla 45º ileriye uzatırken gövdeni de sabit duran bacağının dizine doğru döndürerek sürdüreceğin bicycle crunch hareketini öteki karın egzersizleriyle beraber yaparsan düz bir karna yakın zamanda kavuşabilirsin. Diğer egzersiz içeriklerimizi buradan inceleyin.

361 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol YILDIZ ve Psikolog Cenk UMUR tarafından kurulmuştur. Momentum Sağlık; beslenme, psikoloji, fizyoterapi ve ağız-diş sağlığı alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 0 oy
İçeriğe puan verin
Abone olun
Bildirin
guest

0 Yorum
Satır İçi Geri Bildirimler
Tüm yorumları görüntüle
0
Bu yazıya siz de yorum yazın!x