Eşzamanlı olarak alt ve üst karın kaslarını çalıştıran bicycle crunch hareketi için ilk olarak matına sırt üstü uzanmalısın.

Abdominal crunch hareketine ait yukarıdaki video dışında buradaki video da size yardımcı olabilir. Ardından ellerinizi başınızın arkasına alın ve diz ile kalça eklemlerini 90º açıda tutun. Bacaklarınızı sırasıyla 45º ileriye uzatırken gövdenizi de sabit duran bacağınızın dizine doğru döndürerek sürdüreceğiniz bicycle crunch hareketini öteki karın egzersizleriyle beraber yaparsanız düz bir karna yakın zamanda kavuşabilirsiniz. Diğer egzersiz içeriklerimizi buradan inceleyin.

732 kez okundu

Momentum Sağlık

Kâr amacı gütmeyen bir internet platformu olan Momentum Sağlık, 2019 yılında Uzman Diyetisyen Şenol Yıldız ve Uzman Psikolog Cenk Umur tarafından kuruldu. Momentum Sağlık beslenme, psikoloji ve fizyoterapi alanlarına yönelik güncel ve bilimsel verileri etik ilkelere bağlı kalarak paylaşmayı kabul etmiştir. Web sitesinde yer alan içerikleri aktif bağlantı adresi ile beraber paylaşabilirsiniz. Momentum Sağlık’taki içerikler bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi hizmetleri için hekiminize başvurun.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir