Diş aralarında diş papili kaybı olan bireyler ve ortodontik tedavi gören hastalar için tasarlanmış özel arayüz fırçaları, diş ipi yerine kullanılabiliyor.

ağız ve diş bakımı için arayüz fırçası, ara yüz, diş ipi yerine

Eczanelerde çok çeşitli ebatlarda bulunan bu arayüz fırçaları diş ipinin yetersiz kaldığı geniş boşluklarda pratik kullanım sağlıyor.

dişler, büyük diş, beyaz

Ağızda ulaşılması güç alanlardan biri de halk arasında köprü tedavisi olarak bilinen sabit protezlerin alt kısımlarıdır. Bu köprülerin ulaşılamayan bölgelerini temizlemek amacıyla superfloss olarak isimlendirilen özel iplikler kullanılıyor. Bu iplikler dişlerin arasına yapay olarak yerleştirilmiş ve dişsiz boşlukların üzerinde kalan yapay dişlerin altlarını temizlemek için kullanılıyor. Köprünün altındaki boşluktan rahatça karşıya geçirilerek besin artıklarının bu bölgeden temizlenebilmesini sağlayan superflossları eczanelerden temin edebilirsiniz.

Diş Hekimi Meryem ÇOBAN

Diş Hekimi • Meryem ÇOBAN

Konu hakkında geniş bilgi için diş hekiminizle görüşün. Sağlıklı günler diliyorum.

1.132 kez okundu

Diş Hekimi Meryem Çoban

Meryem Çoban, 2018 yılında Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi’nden mezun oldu. Özel muayenehanede görev yaptıktan sonra devlet hastanesi bünyesinde diş hekimliği yapan Meryem Çoban, Bezmiâlem Vakıf Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Endodonti Anabilim Dalı’nda araştırma görevlisi olarak çalışmaktadır.

0 yorum

Bir yanıt yazın

Avatar placeholder

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir